°

Stowarzyszenie Kondycja Facebook

Złota Oliwia z Piaseczna

Oliwia Malmon najlepsza w Toruniu! Zawodniczka SRS Kondycja Piaseczno zdobyła złoty medal mistrzostw Polski U20 w biegu na 800 metrów.

W eliminacjach Malmon nie angażowała wszystkich sił, ale i tak bez problemu pokonala wszystkie rywalki. Biegaczka SRS Kondycja Piaseczno wygrała z czasem 2:15.78. W finale tempo było zdecydowanie szybsze, a w walce o zwycięstwo liczyły się tylko dwie zawodniczki. Malmon przebiegła dystans w 2:09.64 i wyprzedziła Adriannę Czaplę (2:09.75), z którą przegrała w lutowych Halowych Mistrzostwach Polski.

Walka o triumf toczyła się do ostatnich metrów. Podczas biegu Malmon zwątpiła w sukces, ale odkryła w sobie pokłady energii, które w pełni wykorzystała. – Wszystko wyszło tak jak miało być. Na ostatniej prostej byłam tuż za liderką, biegłam za nią krok w krok. Już cieszyłam się z drugiego miejsca, kiedy zdałam sobie sprawę, że mam jeszcze w sobie tyle siły, aby powalczyć o złoto. Udało się! – nie ukrywa radości mistrzyni Polski U20 na 800 metrów.

Tuż za podium uplasowała się Aleksandra Płocińska. Zawodniczka SRS Kondycja Piaseczno zajęła 4. miejsce z czasem 4:37.41. Wygrała Beata Topka z ULKS Talex Borzytuchom (4:26.69).

Na 23. pozycji sklasyfikowano Michała Dąbrowskiego, który startował na 1500 metrów.