°


piaseczno.pl

X Fight z pięcioma medalami

Zawodnicy X Fight Piaseczno odbyli krótką podróż. Udali się do Mysiadła, gdzie rywalizowali w mistrzostwach Polski kadetów w kickboxingu w formule kick light (26-27 maja). Piaseczyński zawodnicy wywalczyli pięć medali.

Trenerzy X Fight mogą być dumni ze swoich podopiecznych, którzy wyróżniali się na tle rywali. W Mysiadle zaprezentowało się ponad 200 zawodników z 51 klubów. 

Złoto na swoim koncie zapisał Rafał Wójcik (63kg), który rywalizował wśród kadetów starszych. Zawodnik piaseczyńskiego klubu wygrał cztery pojedynki. Nie miał litości dla rywali, gdyż trzy pojedynki rozstrzygnął przed czasem. W finale uporał się z Dominikiem Brodalą z Polonii 1912 Leszno. 

Kolejną złotą medalistką jest Wiktora Kamianowska (+65kg). W jej kategorii wagowej wśród kadetów starszych wystartowały tylko... dwie zawodniki. Jedna walka decydowała o wszystkim. Kamianowska poradziła sobie z Kamilą Igielską z Gladiatora Binczarowa. Wśród kadetów młodszych najlepsza okazała się Patrycja Kłosiewicz (57kg). Reprezentantka X Fight, podobnie jak klubowa koleżanka, miała w swojej kategorii tylko jedną rywalkę. Natalia Deka musiała uznać wyższość piaseczyńskiej zawodniczki.

Wśród kadetów starszych w kategorii 65kg X Fight wywalczył dwa medale, ale bez tego z najcenniejszego kruszcu. Przekleństwem klubu z Piaseczna okazała się Zuzanna Kalbarczyk. Zawodniczka KTS-K GOSRiT Luzino w półfinale uporała się z Katarzyną Sygocką, a w finale odprawiła Oliwię Ściągaj.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Rafała Wójcika, zaś X Fight znalazł się na pierwszym miejscu w klasyfikacji medalowej.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz