°


Facebook

Wykład, gra i zabawa

O nudzie nie może być mowy! 4 marca odbędzie się kolejny turniej Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym. Oprócz zmagań czysto sportowych, rodzice będą mogli podnieść nieco swoją wiedzę o wspieraniu dzieci.

Edukacja ważna jest na każdym etapie życia. Grand Prix Piaseczna przybierze formą... akademicką. – Akademickie będzie na razie tylko dla rodziców. Zaprosiliśmy psycholog sportu Jagodę Smoleńską, która poprowadzi krótki wykład „Rodzic – najlepsze wsparcie młodego sportowca”. Chcemy, żeby była to cykliczna rzecz, która będzie obecna podczas Grand Prix Piaseczna. Zobaczymy, jak ta forma się przyjmie. Mamy nadzieję, że sporo rodziców odwiedzi nas w sobotę 4 marca. Temat jest ciekawy i dostępny dla rodziców dzieci, które aktywnie uprawiają każdą dyscyplinę sportu – tłumaczy Maciej Chojnicki, organizator zawodów.

Na płaszczyźnie sportowej turniej cieszy się zainteresowaniem. Co miesiąc w sali GOSiR można obserwować zmagania ponad 100 tenisistów w różnym wieku. – Ktoś by powiedział, że „setka” co miesiąc to mało (śmiech). Mówiąc serio, mamy nadzieję, że uda nam się utrzymać frekwencję na stałym poziomie. Podczas dotychczasowych turniejów wystąpiło blisko 300 uczestników. Kto wie, czy nie trafimy w datę, która przypasuje wszystkim i zjawią się oni na Grand Prix. Może wtedy zamiast jedynki z przodu będzie dwójka lub trójka. Liczymy, że dodatkowe rzeczy, które organizujemy będą przyciągać – mówi Chojnicki.

Nie zabraknie dodatkowych atrakcji. – Będzie można spróbować gry w ping-ponga. To nowa dyscyplina, która od kilku lat jest stopniowo wprowadzana. Gra się jednakowymi rakietkami, które pokryte są cieniutką warstwą papieru ściernego. W związku z tym nie ma takiej rotacji, wymiany są dużo wolniejsze i efektowniejsze. Specyfika tego sportu jest nieco inna niż tenisa stołowego, ale bardzo dobrze przyjął się na świecie. Z tego, co obserwuję ping-pong dla ludzi jest czymś nowym i ciekawym. Liczę, że przyjadą do nas, żeby bliżej się z nim zapoznać – przedstawia organizator Grand Prix.

Rywalizacja rozpocznie się o godz. 10.00. W związku z wykładem, rozgrywki w kategorii kobiet wystartują o 11.00.

Portal WPRPiaseczno.pl jest patronem medialnym turnieju Grand Prix Piaseczna. 


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz