°

Facebook

Wychowanek klubu z Piaseczna wicemistrzem Polski!

Ogromny sukces Marka Badowskiego. Wychowanek UKS Return Piaseczno wywalczył tytuł wicemistrza Polski w tenisie stołowym.

W Częstochowie niespełna 20-letni zawodnik pokazał potencjał. Szybko uporał się z Xu Wenliangiem i Kamilem Zdzienickim.  W 1/8 finału Badowskiemu przyszło stoczyć ciężki bój z Michałem Bańkoszem. Rywal prowadził już 2:1 i w czwartym secie toczyła się wyrównana walka, którą wychowanek piaseczyńskiego klubu wygrał do 9. Chwilę później Bańkosz triumfował do 7, ale kolejne dwie partie na swoją korzyść rozstrzygnął Badowski. W ćwierćfinale gracz Zooleszcza Gwiazdy Bydgoszcz pokonał Patryka Zatówkę, a w półfinale stanął przed ogromnym wyzwaniem. Przyszło mu rywalizować z brązowym medalistą mistrzostw Europy i numerem „1” turnieju – Jakubem Dyjasem.

Faworyt był jeden i zaczęła się zgodnie z planem. Pierwszą partię Dyjas wygrał gładko do 4. Sport kochamy za to, że nigdy nie możemy być pewni ostatecznego rozstrzygnięcia i obserwujemy rywalizację „Dawida z Goliatem”, w której ten pierwszy nie stoi na straconej pozycji. Badowski zaatakował faworyzowanego Dyjasa i w drugim secie triumfował do 8. Kolejne trzy partie to popis zawodnika, który szlify zbierał w Piasecznie. Wygrywał kolejno do: 4, 5 i 4.

W finale Badowski spotkał się z doświadczonym i utytułowanym Danielem Górakiem. Początek dla gracza Bogorii, który dwie pierwsze partie wygrał do 6. Później do gry wrócił Badowski i prowadził wyrównany bój z Górakiem. W siódmym secie przegrywał nawet 0:7, ale szybko zbliżył się do rywala – 6:7. Badowski walczył, ale kolejne złoto w karierze wywalczył Daniel Górak.

Obecnie niespełna 20-letni zawodnik zbiera doświadczenie w Superlidze w barwach klubu z Bydgoszczy. Pierwsze szlify zbierał w piaseczyńskim Returnie. Na swoim koncie zapisał m.in. brąz mistrzostw Polski żaków czy też złoto w rywalizacji młodzików w grze podwójnej.