°


UKS Return Facebook

Trzy medale i awans do grona najlepszych

Sukces młodych tenisistów stołowych UKS Return Piaseczno. Trzy medale i awans do mistrzostw Polski – to dorobek piaseczyńskich zawodników podczas Drużynowych Mistrzostw Województwa i Eliminacji do Drużynowych Mistrzostw Polski Kadetek i Kadetów, które odbyły się w Warszawie.

Oliwia Kornacka i Karolina Sadowska zagrały niemalże perfekcyjny turniej. Nie straciły ani jednego seta i kompletnie rozbiły rywalki. Kornacka i Sadowska mogły cieszyć się ze złotego medalu, a ich koleżanki Helena Brzeska i Maja Sadowska zadowoliły się srebrem.

Z kolei wśród kadetów najlepsi okazali się Jakub Brzezik i Bartłomiej Szołkowski, którzy w zmagania musieli włożyć wiele trudu. Najpierw przebrnęli przez ciężkie eliminacje, wygrywając cztery spotkania i tracąc zaledwie jednego seta. Tenisiści UKS Return pełni nadziei przystępowali do fazy finałowej. Najpierw uporali się z ekipą UKS Alfa Gostynin 3:1, a w decydującym boju spotkali się ze Spójnią Warszawa. Rywalizacja ze stołecznym zespołem była niezwykle zacięta i wyrównana, ale Brzezik i Szołkowski przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę i triumfowali 3:2.

Bez wątpienia tenisiści z Piaseczna osiągnęli sukces. – Jest to dobry wynik naszych drużyn. Awansowały do grona 32 najlepszych ekip w kraju, które powalczą w mistrzostwach Polski. Cieszymy się z osiągniętych wyników, ale nie składamy broni. Do Zielonej Góry jedziemy pełni nadziei i będziemy walczyć o jak najlepsze rezultaty. Mamy wyrównane drużyny, a to jest ważny atut – przedstawia Michał Sawicki, trener UKS Return Piaseczno.

Mistrzostwa Polski kadetek i kadetów odbędą się w dniach 18-21 maja.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz