°

Facebook

Różańska i Adamek z mistrzowskimi tytułami

W dobrych humorach z mistrzostw Polski K-1 Rules w Legnicy wrócili Joana Różańska (60kg) i Michał Adamek (91kg). Zawodniczka X Fight Piaseczno triumfowała w rywalizacji seniorek, a reprezentant UKS Tom Bee Tam Góra Kalwaria okazał się najlepszy wśród juniorów starszych.

W miniony weekend do Legnicy zjechało blisko 270 zawodników, którzy rywalizowali o medale mistrzostw Polski w K-1. Nie zabrakło reprezentantów klubów z terenu powiatu piaseczyńskiego. Warto dodać, że godnie reprezentowali nasz region.

Można powiedzieć, że Joanna Różańska jest w gazie. Niedawno zawodniczka X Fight Piaseczno wygrała zawody Pucharu Świata w K-1 w Dublinie. Dobrą formę zaprezentowała również podczas mistrzostw Polski. W finale rywalką Różańskiej była Anna Cora. Zawodniczka piaseczyńskiego klubu zdominowała walkę o złoty medal. W drugiej rundzie Cora była aż trzy razy była liczona i starcie zakończyło się przed czasem.

Z kolei Michał Adamek zdominował rywalizację wśród juniorów starszych. W finałowym pojedynku reprezentant UKS Tom Bee Team Góra Kalwaria pokonał Dawida Nitka. Adamek robi ustawiczne postępy, o czym świadczą kolejne tytuły. W 2016 roku został mistrzem świata juniorów i kadetów w kickboxingu. Ma na swoim koncie także złoto mistrzostw Europy juniorów.

Warto dodać, że w Legnicy o krok od medalu był Paweł Szmyd (60kg). Zawodnik X Fight Piaseczno w swojej kategorii zajął 5. lokatę. Jego klubowa koleżanka, Kamila Hermanowska (56kg) wywalczyła 6. miejsce.