°


fundacjaotylii.pl

Popłyń z Otylią Jędrzejczak w Piasecznie

Szykuje się nie lada atrakcja dla miłośników pływania w Piasecznie. 23 października w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji odbędą się treningi dla najmłodszych prowadzone przez mistrzynię olimpijską Otylię Jędrzejczak. Trwają zapisy!

Tej pani nikomu nie trzeba przedstawiać. Otylia Jędrzejczak to ikona polskiego pływania. Przez wielu uznawana jest za najlepszą pływaczkę w historii. Popularna „Otylka” zdominowała rywalizację na basenie i przez lata zdobywała medale na najważniejszych imprezach.

W 2004 roku podczas Igrzysk Olimpijskich w Atenach sięgnęła po złoto na 200 m stylem motylkowym. Do tego dołożyła dwa srebrne medale. W dorobku ma także dwa tytuły mistrzyni świata. W Europie jej sukcesów nie sposób zliczyć. Helsinki, Berlin, Madryt, Budapeszt – to miasta, w których sięgała po miano mistrzyni Starego Kontynentu. Koronnym dystansem Jędrzejczak było 200 m stylem motylkowym.

Mistrzyni olimpijska dba o to, aby pływanie nadal było popularne i rozwijało się. Ruszyła w Polskę z projektem edukacyjnym Otylia Swim Tour, który jest skierowany do dzieci w wieku do 9 do 14 lat. Jędrzejczak prowadzi wartościowe treningi dla młodych adeptów pływania. W programie są także spotkania z dietetykiem i psychologiem sportu. – Projekt Otylia Swim Tour powstał z myślą o dzieciach i młodzieży, które chcą rozwijać swoje umiejętności pływackie. Podczas naszych warsztatów otrzymują nie tylko sporą porcję wiedzy i cennych wskazówek od trenerów, ale także dawkę motywacji do dalszego rozwoju i systematycznej pracy – zdradza Otylia Jędrzejczak. –  Dzięki spotkaniom z zaproszonymi przeze mnie ekspertami mogą oni zdobyć cenną wiedzę z zakresu żywienia i psychologii sportu, poznać specyfikę pracy z młodym, uzdolnionym sportowcem i przede wszystkim, wymienić doświadczenia z rodzicami innych, na co dzień trenujących pływanie, dzieci – dodaje.

Już 23 października Otylia Swim Tour odwiedzi Piaseczno. Przez kilka godzin w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji będzie można pochłaniać tajniki pływania. To doskonała okazja dla najmłodszych adeptów tej dyscpliny, którzy zyskają możliwość czerpania wiedzy od wybitnej pływaczki.

Nadal trwają zapisy na zajęcia. Wystarczy wejść tu i kliknąć we właściwe miasto. Warto pamiętać o dwóch warunkach: uczestnik musi mieć 9-14 lat oraz posiadać umiejętność pływania 4 stylami.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz