°


gorakalwaria.pl

Młodzi piłkarze powalczą o puchar

Piłkarskie święto w Górze Kalwarii. 2 czerwca na stadionie miejskim zostanie rozegrany XXII Ogólnopolski Turniej Piłkarski Dzieci do lat 13 im. Kazimierza Górskiego o Puchar Burmistrza.

Szczególne wydarzenie dla młodych pasjonatów piłki nożnej. 30 drużyn weźmie udział w turnieju, który ma swoją tradycję i renomę. Ważny jest również aspekt uhonorowania oraz upamiętnienia słynnego Kazimierza Górskiego. Turniej nosi imię legendarnego polskiego szkoleniowca, który doprowadził naszą reprezentację do wielkich sukcesów. Pod wodzą Górskiego biało-czerwoni zdobyli złoty medal Igrzysk Olimpijskich w 1972 roku, a dwa lata później zajęli trzecie miejsce na mistrzostwach świata.

Turniej piłkarski im. Kazimierza Górskiego na stałe wpisał się w kalendarz sportowych imprez organizowanych w Górze Kalwarii. W ubiegłym roku w rywalizacji wzięły udział 22 szkolne drużyny. W zmaganiach dziewcząt najlepsza okazała się ekipa KS KR Sport Iwiczna, która pokonała po rzutach karnych zespół z Grójca. Wśród chłopców z miana najlepszej drużyny cieszyli się piłkarze z PSP Grójec.

W niedzielę (2 czerwca) na boisku zaprezentuje się 30 drużyn, w tym 10 dziewczęcych. Udział w imprezie potwierdziły ekipy z: Grójca, Mińska Mazowieckiego, Warki, Piaseczna, Tarczyna, Chynowa, Nowej Iwicznej i Głoskowa. W rywalizacji wezmą również udział wszystkie reprezentacje szkół z gminy Góra Kalwaria. Początek sportowych zmagań o 9.00.

Gośćmi specjalnymi turnieju piłkarskiego im. Kazimierza Górskiego będą Marcin Mięciel i Maciej Bykowski. Pierwszy znany jest z gry w Legii Warszawa i ŁKS-ie Łódź, występował również w zagranicznych klubach m.in. PAOK Saloniku i VfL Bochum. Mięciel zdobywał mistrzostwo i puchar Polski. Z kolei Maciej Bykowski w swojej karierze grał m.in. w Lechu Poznań, Polonii Warszawa, Szczakowiance Jaworzno oraz kilku greckich klubach. Może pochwalić się mistrzostwem Polski wywalczonym w 2000 roku.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz