°


powiat-piaseczynski.info

Memoriał Wiesława Gawłowskiego coraz bliżej

Zbliżają się siatkarskie emocje. W dniach 19-20 listopada w Piasecznie odbędzie się XIV Memoriał Wiesława Gawłowskiego.

Przed dwa dni na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji będzie dominowała siatkówka. W rywalizacji wezmą udział amatorskie drużyny z Piaseczna, Konstancina, a także warszawskich dzielnic – Ursynowa i Wilanowa. Początek zmagań w sobotę o godz. 14.00.

Memoriał Wiesława Gawłowskiego cieszy się ogromną popularnością i co roku przyciąga rzesze fanów siatkówki. Impreza to nie tylko mecze, ale także różne urozmaicenia, o które dbają organizatorzy. Podczas jednej z edycji w grze uczestniczyli profesjonalni zawodnicy. Dla amatorów było to duże przeżycie. Z kolei w czasie X Memoriału przygotowano wystawę poświęconą Wiesławowi Gawłowskiemu i historii imprezy. 

Turniej to szansa na popularyzację siatkówki i aktywne spędzenie weekendu, a także uczczenie wybitnego sportowca. Wiesław Gawłowski to jeden z najwybitniejszych polskich siatkarzy. Występował w Lechii Tomaszów Mazowiecki, AZS AWF Warszawa, Płomieniu Milowice i włoskich: Vianello Pescara i Pallavolo Pinetese. Zdobywał medale mistrzostw Polski, a w 1978 roku wywalczył z Płomieniem Puchar Europy Mistrzów Krajowych. Przede wszystkim imponował wszechstronnością. W klubie grał na pozycji atakującego, a w reprezentacji, do której trafił w wieku zaledwie 16 lat odpowiadał za rozegranie. 

Gawłowski występował w kadrze Huberta Jerzego Wagnera, która w 1976 roku w Montrealu zdobyła mistrzostwo olimpijskie. Dwa lata wcześniej z kadrą zwyciężył w mistrzostwach świata. Po zakończeniu kariery pracował jako trener. Zginął w wypadku samochodowym 14 listopada 2000 roku. Miał zaledwie 50 lat.

Dla wielu Gawłowski pozostał niedoścignionym wzorem i mistrzem. Miłośnicy siatkówki z Piaseczna i okolic co roku czczą jego pamięć. 


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz