°

ikskonstancin.com.pl

Medalowa powtarzalność młodych pływaków

Pływacy IKS Konstancin osiągają coraz lepsze wyniki. Pierwsze tygodnie marca obfitowały w liczne sukcesy konstancińskich zawodników. Z mistrzostw Polski przywieźli dziewięć medali, czyli tyle samo, co roku temu.

Historia lubi się powtarzać. Często podkreśla się, że w sporcie ważna jest powtarzalność. Regularny trening to najkrótsza droga do sukcesu, jednak często jest wyboista i pełna zakrętów. Młodzi pływacy IKS pod okiem trenerów robią postępy, czego najlepszym potwierdzeniem są osiągane wyniki.

W marcu zawodnicy z Konstancina startowali w mistrzostwach Polski 14-latków w Lublinie, 15-latków w Ostrowcu Świętokrzyskim, 16-latków w Gliwicach oraz 17-18 latków w Gorzowie Wielkopolskim. Konstancińscy pływacy zapisali na swoim koncie dziewięć medali, w tym cztery złote. Na najwyższym stopniu podium stawali Jan Rembowski i Barbara Mazurkiewicz. 14-letni pływak był najlepszy na 100 i 200 metrów stylem klasycznym, a 16-latka triumfowała na 100 i 200 metrów stylem motylkowym. Niewiele do pełni szczęścia zabrakło Maciejowi Rabanowi. Zawodnik z Konstancina wywalczył cztery srebrne medale. Na 50 metrów motylkiem druga była Mazurkiewicz.

Co ciekawe, rok temu IKS również wywalczył dziewięć medali na mistrzostwach kraju. W Olsztynie Maciej Raban zdobył aż pięć krążków, w tym dwa złote. Srebro w Gliwicach wywalczyła Michalina Pecyna. 2016 rok był kapitalny w wykonaniu Barbary Mazurkiewicz. Pływaczka IKS Konstancin sięgnęła w Gorzowie Wielkopolskim na trzy złote medale w stylu motylkowym.

Przykład Mazurkiewicz i Rabana pokazuje, że zawodnicy wraz z trenerami wykonują dobrą pracę, która daje owoce. Przede wszystkim są powtarzalni i prawidłowo rozwijają swoje sportowe talenty.

Warto wspomnieć, że IKS Konstancin w ubiegłym roku zdobył 13 medali na letnich mistrzostwach Polski. Czy i tym razem będzie powtórka?