°

Archiwum

Koszykarki MUKS w finale MP

Zawodniczki MUKS Piaseczno wykorzystały atut własnego terenu i awansowały do finału mistrzostw Polski młodziczek U-14 w koszykówce.

Przez trzy dni (26-28 maja) w hali szkoły podstawowej nr 5 toczyła się sportowa rywalizacja. O awans do finału mistrzostw Polski walczyły: MUKS Piaseczno, MUKS Poznań, MUKS WSG Supravis Ergobus Bydgoszcz oraz MKS MOS Deichmann Ślęza Wrocław. Zespół Marka Walczuka miał atut w postaci własnej hali i okazał się to cenny kapitał.

Początek rywalizacji wcale nie zwiastował, że gospodynie będą miały powody do radości. W pierwszy spotkaniu MUKS przegrał z ekipą z Wrocławia 57:62. Limit błędów został wyczerpany, koszykarki z Piaseczna nie mogły już zaliczyć potknięcia. A z Bydgoszczą zaczęło się źle. Na półmetku rywalizacji gospodynie półfinałowego turnieju przegrywały 29:41. Świetna trzecia kwarta odwróciła losy meczu. MUKS Piaseczno triumfował 71:66.

O wszystkim decydował trzeci mecz, w którym gospodynie zmierzyły się z niepokonanym MUKS Poznań. Już w pierwszej kwarcie podopieczne Walczuka wypracowały przewagę (19:11), której nie oddały do końca i ostatecznie wygrały 60:52.

Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Klaudia Węcłaś.

MUKS Piaseczno wystąpi w finale mistrzostw Polski, który zostanie rozegrany 14-18 czerwca.