°


Piaseczyńska Szkoła Aikido

Kobiety wejdą w świat sztuk walki

Delikatne, wrażliwe, bezbronne – takie są kobiety, ale czy na pewno? W małym ciele, duży duch. Panowie, miejcie się na baczności! W Piasecznie panie mają okazję doskonalić swoje umiejętności w aikido.

W dzisiejszych czasach kobieta wcale nie musi obawiać się powrotu do domu późnym wieczorem. Żaden osiłek nie jest straszny perfekcyjnie wyszkolonej przedstawicielce płci pięknej. Wystarczy kilka sekund, aby atakujący został rozłożony na łopatki. I mówimy o nich słaba płeć. Trzeba to zweryfikować.

A tak poważnie. Kobiety mają coraz szerszy wybór zajęć z samoobrony, a wiele pań na poważnie zajmuje się sztukami walki. W Piasecznie prężnie działa kickboxerski klub X Fight, w barwach którego sukcesy odnoszą m.in. Joanna Różanska i Dorota Godzina. Nie ma w tym nic dziwnego. Dla jednych to pasja i praca, inne czerpią z tego przyjemność, a znaleźć można również grupę, która zdobywa określone umiejętności w trosce o bezpieczeństwo. Ciekawą propozycję dla przedstawicielek płci pięknej przygotowała Piaseczyńska Szkoła Aikido. Pod okiem profesjonalistów panie będą mogły poszerzyć swój warsztat i zdobywać umiejętności oparte na tradycyjnych technikach i „miękkich” tanecznych formach.

Aikido to japońska sztuka walki, która charakteryzuje się szerokim zakresem technik. Przede wszystkim atakowany robi, co może, żeby zmienić kierunek ciosu i kontrolować napierającego. –  Dzięki praktykowaniu AIKIDO można być o krok przed koniecznością stosowania technik obronnych. Ćwiczenie przynosi pewność, otwiera serce, redukuje napięcia. Piękno ruchu, gracja i sprężystość na pograniczu tańca i walki przynoszą zadowolenie, postawa adepta jest pełna szczęścia i siły. To gwarantuje “szersze” widzenie i pełniejsze odczuwanie. Akt agresji poprzedzony jest symptomami, których ofiara nie jest w stanie dostrzec, natomiast pewność i nieustraszoność dają szansę na właściwą decyzję i działanie – prezentują przedstawiciele Piaseczyńskiej Szkoły Aikido.

Zajęcia dla pań odbywają się w każdą sobotę o 11.30 w szkole podstawowej nr 5 przy ul. Szkolnej 14 w Piasecznie.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz