°

Bushi Team

Karatecy Bushi Team zdobyli Lyon

Udane mistrzostwa Europy w Lyonie dla zawodników Bushi Team. We Francji karatecy z Piaseczna wywalczyli trzy medale, w tym dwa z najcenniejszego kruszcu.

Przygotowywali się w pocie czoła, aby jak najlepiej wypaść we Francji. Sprawdzian przyszedł w dniach 20-21 maja. Rywale nie zamierzali sprzedawać tanio skóry, a więc trzeba było wspiąć się na wyżyny, żeby stanąć na podium.

Wśród juniorów fenomenalną dyspozycję zaprezentował Adam Stępniak (70kg). Na początku reprezentantowi Bushi Team dopisało szczęście, bo miał wolny los. Gdy rozpoczął rywalizację, nie było na niego mocnych. Stępniak wygrał trzy walki i został mistrzem Europy.

Jesienią Patrycja Lewandowska świętowała w Olsztynie tytuł mistrzyni Polski +60kg. Minęło kilka miesięcy i zawodniczka Bushi Team (+65kg) została najlepszą zawodniczką Europy. Lewandowska stoczyła morderczą walkę w finale. Do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka, jednak już na początku mieszkanka gminy Góra Kalwaria trafiła w głowę rywalkę z Serbii, co zadecydowało o jej triumfie.

Wśród seniorów formą błysnął Sławomir Pietrzyk (+40 lat – 85kg). Zawodnik Bushi Team stoczył cztery mordercze walki (na początku miał wolny los), jednak nieco zabrakło do pełni szczęścia. W finale przeszkodą nie do przejścia okazał się zawodnik z Rosji. Mimo porażki, Pietrzyk może cieszyć się z tytułu wicemistrza Europy.

W Lyonie startowali również: Michał Kalmus, Wiktor Brózio i Piotr Ryś.