°


Facebook

Jak rodzice wspierają młodych sportowców?

Organizatorzy Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym stawiają na aktywność sportową i edukację. Podczas najbliższego turnieju, 4 marca, odbędzie się wykład „Rodzic – najlepsze wsparcie młodego sportowca”.

W Grand Prix Piaseczna biorą udział osoby w różnym wieku. Chętnie przy stole stają dzieci, które chcą rozwijać swoją sportową pasję. Mówi się, że dobrą drogą do ukształtowania młodego człowieka jest wychowanie poprzez sport. Jedni grają w piłkę nożną, inni trenują siatkówkę, nie brakuje zwolenników judo, koszykówki, pływania czy lekkiej atletyki. Ogromną rolę w rozwoju młodego zawodnika odgrywa trener, a także rodzice. Problem w tym, że czasami zaangażowanie mamy i taty może wyrządzić dziecku krzywdę. Organizatorzy Grand Prix Piaseczna chcą pokazać, jak temu zaradzić. – Podczas najbliższego turnieju o godz. 10.00 rozpocznie się wykład „Rodzic – najlepsze wsparcie młodego sportowca”, który poprowadzi psycholog sportu, Jagoda Smoleńska. Wiadomo, że rodzice chcą dobrze dla swojego dziecka, ale czasami stosują nieefektowne metody. Wykład ma pokazać właściwe sposoby, które są potwierdzone naukowo – wyjaśnia Maciej Chojnicki, organizator Grand Prix Piaseczna. Warto dodać, że wykład potrwa 45 minut. Wstęp jest bezpłatny.

Podczas najbliższego turnieju na uczestników czeka atrakcja w postaci pokazu... ping-ponga. Wiele osób zastanawia się, czym różni się on od tenisa stołowego. – Rakietki pokryte są papierem ściernym, przez co gra jest wolniejsza, piłce nie nadaje się dużej rotacji i z punktu kibica zmagania wyglądają efektownie. Ping-pong zyskuje ogromną popularność. Styczniowe mistrzostwa świata cieszyły się sporym zainteresowaniem. W Piasecznie pojawią się uczestnicy wspomnianej imprezy: Przemysław Sałaciński i Filip Młynarski, który swego czasu zdobywał drużynowe mistrzostwo Polski w barwach KS Piaseczno – przedstawia Chojnicki.

Poza tym należy spodziewać się kolejnych sportowych emocji. 4 marca rywalizacja w sali GOSiR wystartuje o godz. 10.00. Zapisy dla kobiet, dzieci i juniorów prowadzone będą do 9.30, zaś w kategorii mężczyzn i open do 12.30.

Portal WPRPiaseczno.pl jest patronem medialnym turnieju Grand Prix Piaseczna. 


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz