°


Facebook

III Bieg im. Piotra Nurowskiego. Ostatnia szansa na zapisy

Już w najbliższą niedzielę na ulicach Konstancina odbędzie się III Bieg im. Piotra Nurowskiego. To już ostatni moment, aby zgłosić swój udział w zawodach.

Imprezy biegowie odbywają się w wielu miejscach naszego regionu, ale ta w Konstancinie ma wyjątkową oprawę. Stanowi hołd dla nieżyjącego mieszkańca miasta, postaci bardzo zasłużonej dla polskiego sportu – prezesa PKOl i PZLA, Piotra Nurowskiego. Zawody jego imienia to nie tylko zmagania na trasie. To przede wszystkim promocja zdrowego i aktywnego stylu życia, do której włączają się gwiazdy sportu i estrady, a zawodom towarzyszy całodzienny piknik dla całej rodziny.

W poprzednich edycjach w Biegu uczestniczyli Adam Małysz, Karol Strasburger, Paweł Skrzecz, Andrzej Supron, Jacek Wszoła, Marian Woronin, Michał Czernecki, Adam Adamonis, Mateusz Banasiuk, Julia Pogrebińska, Iwona Guzowska i wielu, wielu innych. W tym roku w gronie Ambasadorów startuje m.in. najszybszy na świecie biegacz Wings For Life Bartosz Olszewski oraz legendarny Polski Sprinter Marian Woronin, którego rekord Polski na 100 metrów od blisko 34 lat nadal nie jest pobity.  

Dorośli biegacze zmierzą się na dystansie 10 kilometrów. – Trasa na dystansie jest płaska, atestowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Zielone tereny Konstancina skutecznie chronią przed słońcem. Biegnący rekreacyjnie będą mogli podziwiać okoliczną przyrodę oraz zabytkowe wille – zapewniają organizatorzy.

Nie zabraknie propozycji dla dzieci – Nową atrakcją III Biegu Konstancińskiego im. Piotra Nurowskiego będzie bezpłatny bieg dla dzieci w wieku 6-12 lat na dystansie 350 metrów, odbywający się w godzinach 11.45-12.15. Najmłodsi startują przed Amfiteatrem na szerokiej Alejce Parku Zdrojowego, a bieg zakończą w miejscu mety biegu dla dorosłych. Bieg nastawiony jest na zabawę i brak rywalizacji. W biegu dla dzieci nie będzie pomiaru czasu – informuje biuro zawodów.

Rejestracji na bieg główny można dokonać online, ale trzeba się spieszyć. Zapisy kończą się w środę, 21 czerwca, lub w momencie przekroczenia limitu zawodników (wynosi on 990 osób, zapisanych jest już ponad 820). Wszystkie niezbędne informacje i formularz zgłoszeniowy dostępne są tu.


REDAKCJA
kontakt@wprpiaseczno.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz