°


Facebook

Grand Prix z wyjątkowym gościem

Piotr Grudzień będzie gościem specjalnym VI Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym. Sportowa rywalizacja odbędzie się 4 lutego w sali GOSiR.

Element zmagań i niezwykłe doświadczenie – tak zapowiada się sobota dla miłośników tenisa stołowego. Ponownie powalczą o punkty w klasyfikacji generalnej. Poznają również niezwykłego człowieka, bo takim właśnie jest Piotr Grudzień. Podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro 25-latek zdobył dwa brązowe medale. W swoich dorobku ma również złoto wywalczone w Londynie cztery lata wcześniej.Grudzień pokazuje, że kroczenie ku realizacji marzeń jest najlepszą drogą. – Z pewnością Piotrek wzbudzi ogromne zainteresowanie. Odnosił sukcesy na igrzyskach i pokazał, że można grać na wysokim poziomie mimo niepełnosprawności. Chciałbym zorganizować również pogadankę dla dzieci z udziałem Piotra. Z pewnością będzie to ważne spotkanie dla najmłodszych – podkreśla Maciej Chojnicki, organizator Grand Prix Piaseczna.

Szósta odsłona zmagań w Grand Prix będzie wyjątkowa z jeszcze jednego powodu. Organizatorzy postanowili, że 4 lutego nagrodzą tych, którzy regularnie biorą udział w zmaganiach. – Przygotowaliśmy drobne upominki. Stali uczestnicy dostaną imienne kubki i kalendarze. Jak zawsze nagrody otrzymają również zwycięzcy w swoich kategoriach – mówi nam Maciej Chojnicki, 

Nadal trwa walka o triumf w końcowej klasyfikacji. Niezwykle gorąco jest w rywalizacji panów, gdzie prym wiedzie Rafał Suszycki, który wygrał cztery kolejne turnieje. Ma na koncie 140 punktów, ale drugim Zenon Jabłoński traci do niego tylko osiem oczek. W kategorii dzieci przewodzi Mateusz Burakowski, ale musi się mieć na baczności, bo Aleksander Gajdak depcze mu po piętach. Pewna swego w zmaganiach kobiet może być Iwona Kopiec, tak jak i Damian Świerczek w open. Oboje mają sporą przewagę nad rywalami, ale na potknięcie pozwolić sobie nie mogą.

Początek turnieju o godz. 10.00. Pierwsze zapisy trzydzieści minut wcześniej.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz