°


KS Gosirki Piaseczno Facebook

Gosirki wśród najlepszych w Polsce

Po ostatnim gwizdku sędziego podopieczne Tomasza Dudka mogły wznieść ręce w geście triumfu. Drużyna Gosirki Piaseczno przebrnęła eliminacje i zagra w mistrzostwach Polski U19 w piłce nożnej.

W Piasecznie spotkały się cztery drużyny, które chciały spełnić marzenia. Na placu boju spotkały się zespoły: AZS PSW Biała Podlaska, Gosirki Piaseczno, MUKS Praga i Kolejarz Stróże. Zawodniczki w bojowych nastrojach przystąpiły do rywalizacji i walczyły o każdy centymetr boiska. 

Gosirki zaliczyły dobry start. W pierwszym spotkaniu zmierzyły się z Kolejarzem Łódź i wygrały 2:0. Kolejny mecz był ogromnym wyzwaniem dla podopiecznych Tomasza Dudka. Zespół z Piaseczna spotkał się z faworytem turnieju eliminacyjnego ekipą AZS PSW Biała Podlaska. Gosirki nie przestraszyły się rywala i jako pierwsze strzeliły bramkę, jednak rywalkom udało się doprowadzić do remisu. – Wcale nie byliśmy faworytem rywalizacji. Wyżej stały akcje Białej Podlaskiej i MUKS Praga. Turniej dobrze nam się ułożył. Zaczęliśmy od zwycięstwa, a potem prowadziliśmy z AZS-em. Niestety, straciliśmy bramkę, ale remis okazał się cenny. W decydującym meczu pokonaliśmy MUKS Praga 2:0 – mówi Tomasz Dudek, trener Gosirki Piaseczno.

Motorami napędowymi piaseczyńskiego zespołu okazały się Oliwia Rapacka i Julia Mordel. Jednak siła tkwi z kolektywie. Każda z zawodniczek dołożyła swoją cegiełkę.  – Zespół odniósł duży sukces. Wszystkie zawodniczki wykazały się ogromną determinacją, charakterem i wolą walki – ocenia trener piaseczyńskiego klubu.

Gosirki tworzą zawodniczki w wieku 16-18 lat. Są młode i głodne sukcesu. Dały z siebie wszystko w eliminacyjnym turnieju, co zaowocowało awansem do mistrzostw Polski. Najbliższe miesiące to czas wytężonych przygotować do kolejnych zmagań. – Musimy dobrze przepracować zimę. W lutym wyjeżdżamy na obóz do Krakowa. Zmagania w mistrzostwach Polski wystartują na wiosnę – podaje Dudek.

Wyniki spotkań KS Gosirki w turnieju eliminacyjnym do mistrzostw Polski U19:

KS Gosirki Piaseczno – Kolejarz Łódź 2:0
KS Gosirki Piaseczno – AZS PSW Biała Podlaska 1:1
KS Gosirki Piaseczno – MUKS Praga Warszawa 2:0


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz