°


Facebook

Gem, set, mecz i nagrody

Wielkimi krokami zbliża się VI Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym. – Stali uczestnicy mogą liczyć na drobne upominki – zapowiadają organizatorzy. Co czeka na miłośników „pingla” 4 lutego w piaseczyńskiej sali GOSiR?

Grand Prix na stałe wpisało się w sportowy obraz Piaseczna. Wiadomo, że w pierwszą sobotę miesiąca należy kierować się do sali GOSiR. Tam czeka 16 stołów, głodni rywalizacji gracze oraz nagrody. Nie inaczej będzie tym razem.

Organizatorzy postanowili, że podczas szóstego turnieju (4 luty) nagrodzą tych, którzy regularnie biorą udział w zmaganiach. – Przygotowaliśmy drobne upominki. Stali uczestnicy dostaną imienne kubki i kalendarze. Jak zawsze nagrody otrzymają również zwycięzcy w swoich kategoriach – mówi nam Maciej Chojnicki, organizator Grand Prix Piaseczna.

4 lutego do Piaseczna zawita Piotr Grudzień. 25-latek jest złotym medalistą Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie. W sierpniu ubiegłego roku zdobył ponownie stanął na olimpijskim podium i to dwukrotnie: w grze pojedynczej oraz drużynowej. – Z pewnością Piotrek wzbudzi ogromne zainteresowanie. Odnosił sukcesy na igrzyskach i pokazał, że można grać na wysokim poziomie mimo niepełnosprawności. Chciałbym zorganizować również pogadankę dla dzieci z udziałem Piotra. Z pewnością będzie to ważne spotkanie dla najmłodszych – podkreśla Chojnicki.

Nadal trwa walka o triumf w końcowej klasyfikacji. Niezwykle gorąco jest w rywalizacji panów, gdzie prym wiedzie Rafał Suszycki, który wygrał cztery kolejne turnieje. Ma na koncie 140 punktów, ale drugim Zenon Jabłoński traci do niego tylko osiem oczek. W kategorii dzieci przewodzi Mateusz Burakowski, ale musi się mieć na baczności, bo Aleksander Gajdak depcze mu po piętach. Pewna swego w zmaganiach kobiet może być Iwona Kopiec, tak jak i Damian Świerczek w open. Oboje mają sporą przewagę nad rywalami, ale na potknięcie pozwolić sobie nie mogą.

Początek turnieju o godz. 10.00. Pierwsze zapisy trzydzieści minut wcześniej.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz