°


piaseczno.pl

Dobry sezon młodych pływaków

Po ciężkich treningach i wymagających startach przyszedł czas na zasłużony odpoczynek. Pływacy z Integracyjnego Klubu Sportowego „Konstancin” mogą być zadowoleni z minionego sezonu.

Życie każdego sportowca wymaga wielu poświęceń. Na pozór wydaje się, że może być inaczej, ale godziny spędzone na sali treningowej, liczne podróże, dieta, stres, ogromne emocje i walka ze słabościami. To mówi samo za siebie. Wydaje się, że młodzi sportowcy nie są jeszcze narażeni na tak potężny bagaż doświadczeń, jednak jest odwrotnie. Od najmłodszych lat zawodnicy ciężko pracują na swoje sukcesy.

Tym większe słowa uznania należą się trenerom i pływakom z konstancińskiego klubu. Przez cały rok szkolny ciężko trenowali, nawet po 10 razy w tygodniu. Co warto podkreślić, klub szkoli dzieci już od 6 roku życia, ale zaawansowanie treningi wprowadzane są od 10 roku życia. IKS Konstancin to blisko 50 zawodników, którzy w roku szkolnym 2016/2017 zaprezentowali się w 40 zawodach i przywieźli blisko 200 medali.

Na miano najlepszych zasłużyli Patrycja Januszko, Martyna Słowik i Jan Rembowski. Januszko wywalczyła srebro na 100 metrów stylem dowolnym i brąz na 100 metrów motylkiem w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 13-lat w Ostrowcu. Z kolei Martyna Słowik osiągnęła sukces w postaci złota na dystansie 3 km indywidualnie w mistrzostwach kraju w pływaniu długodystansowym w Olsztynie. Dodatkowo sięgnęła po srebro na 2,5 km drużynowo. W Olsztynie na drugim stopniu podium w rywalizacji zespołowej stanął również Jan Rembowski (2,5 km).


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz