°


gosir-konstancin.pl

Crossminton w Parku Zdrojowym

Crossminton wraca do konstancińskiego Parku Zdrojowego. Zajęcia odbywają się w poniedziałki o 18.30.

Bill Brandes postanowił nieco zmodyfikować sporty rakietowe. Wprowadził do obiegu shutteleball, w którym gracze wykorzystywali cięższą lotkę i narzucali szybsze tempo niż w badmintonie. Później nazwę dyscypliny przemianowano na speed badminton, a w końcu stanęło na crossmintonie. Sport zyskał szczególną popularność z Niemczech, skąd się wywodzi i z czasem trafił do innych państw. Crossminton nadal jest dyscypliną niszową, ale dla wielu osób stanowi fantastyczną formę rekreacji.

Od dwóch lat w konstancińskim Parku Zdrojowym lato upływa pod znakiem lotki i szybkości. Nie brakuje chętnych do wspólnych spotkań i zabawy. – To świetny sposób na poprawę kondycji. Grając w crossmintona rozwijasz mięśnie, poprawiasz wydolność oddechową oraz ogólną sprawność organizmu – wyjaśnia Adam Grzegorzewski, instruktor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie.

Miłośnicy crossmintona będą spotykać się w czerwcowa poniedziałki o 18.30. Zbiórka na polanie przy Konstancińskim Domu Kultury. Zajęcia są bezpłatne, GOSiR zapewnia sprzęt. Z kolei w lipcu i sierpniu zajęcia mają odbywać się dwa razy w tygodniu. 


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz